15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Ubiegaj się o e-Zwolnienie

Nawet najbardziej zaangażowany w pracę pracownik od czasu do czasu szuka możliwości uzyskania zwolnienia L4, aby mógł dojść do siebie podczas trwającej właśnie choroby. Często problemy zdrowotne pojawiają się bardzo nagle i zwyczajnie nie ma możliwości udania się na zwykłą wizytę lekarską. W takim wypadku wybawieniem okazują się e-zwolnienia.

Zwolnienie lekarskie — podstawowe informacje

Zacznijmy jednak od tego, czym w ogóle jest zwolnienie lekarskie. Warto bowiem omówić to zagadnienie w sposób maksymalnie podstawowy, aby każdy wiedział, z czym ma do czynienia.
Zwolnienie L4 pozwala uniknąć pracownikowi obowiązku stawienia się w zakładzie pracy. Może być wystawione przez każdego lekarza specjalistę, który uzna, że stan zdrowia pacjenta tego wymaga. Celem zwolnienia jest umożliwienie pracownikowi szybkiego powrotu do zdrowia, a także uchronienie go przed pogłębieniem się stanu chorobowego – mogłoby to mieć miejsce, gdyby pracownik cały czas podejmował się obowiązków zawodowych.

Czym jest e-zwolnienie?

Wszyscy doskonale wiemy, z jak wielkimi problemami może wiązać się uzyskiwanie zwolnienia L4. Wymaga to od nas nie tylko udania się do lekarza, co w stanie choroby bywa nieprzyjemne, lecz również odstania pewnego czasu w kolejce. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieją o wiele prostsze metody na to, aby uzyskać zwolnienie z pracy.
Rozwiązaniem wielu problemów natury logistycznej są dla pacjentów e-zwolnienia, które otrzymuje się przez internet i telefonicznie. Dzięki nim można otrzymać konsultację lekarską, odpowiednie zalecenia w zakresie leczenia, lecz przede wszystkim zwolnienie z pracy bez wychodzenia z domu.

W jaki sposób można dostać e-zwolnienie?

Wygoda, szybkość, a przede wszystkim zabezpieczenie przed jeszcze poważniejszym zachorowaniem sprawiają, że wielu pacjentów zaczęło interesować się e-zwolnieniami. Nic więc dziwnego, że dziś coraz częściej zastanawiamy się nad tym, jak można je uzyskać.
Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem na uzyskanie takiego zwolnienia jest skorzystanie z jednej z dostępnych w sieci stron internetowych np. e-Zwolnienie na haloDoctor.pl. Po rejestracji swojego konta wystarczy przejść do formularza L4 i podać w nim dane dotyczące stanu zdrowia, datę zwolnienia oraz oczywiście miejsce zatrudnienia. Po tej czynności trzeba już tylko poczekać na maila z linkiem, po którego kliknięciu rozpocznie się konsultacja z lekarzem, czyli otrzyma się zwolnienie i zalecenia dotyczące powrotu do zdrowia.

Poprzednia publikacja
Odzież markowa kontra odzież z sieciówki
Nastepna publikacja
Jak działa ludzki organizm i skąd czerpać o nim wiedzę?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.