15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jakie deski podłogowe wybrać do domu?

Wybór podłogi do domu jest trudny, o czym przekonała się każda osoba remontująca swój dom lub mieszkanie. O ile kolorem ścian można dowolnie manipulować w każdym pomieszczeniu, podłoga musi pasować do wszystkich elementów. Oprócz funkcji estetycznej musi spełniać również szereg funkcji praktycznych. Powinna być antypoślizgowa, nie powinna się rysować, ani zbyt łatwo poddawać czynnikom zewnętrznym. Jaką podłogę wybrać do swojego domu? Podpowiadamy!

Deski podłogowe Barlinek – świetna jakość i najlepsze materiały

Żeby dobrać odpowiednie podłoże, warto w pierwszej kolejności zadbać o jego jakość. W tym celu można zwrócić się w kierunku największego i najbardziej rozpoznawalnego na świecie producenta polskich podłóg – Barlinek. Deski podłogowe Barlinek można kupić w wielu miejscach na świecie. Zachwycają one niebanalnym wzornictwem, kolorystyką, jak również wykorzystaniem drewna rodzimego i egzotycznego. Jakość i funkcjonalność drewna Barlinek z pewnością nikogo nie zawiedzie. Sam producent w większości swoich produktów oferuje 20-letnią gwarancję.

Deski podłogowe w klasycznych wnętrzach

Miłośników klasycznych, ponadczasowych wnętrz powinny zainteresować dębowe podłogi z linii PureClassico. Występują zarówno w ciepłych, jak i chłodniejszych tonacjach. Można wybierać wśród ich rozmiarów i ilości sęków. Widoczne sęki to coś, co powinno znaleźć się w każdym klasycznym wnętrzu! Lite drewno często nie może być kładzione na ogrzewanie podłogowe, ponieważ jest bardzo podatne na oddziaływanie temperatur i potencjalnej wilgoci – nie w przypadku tej linii! Deski podłogowe z linii PureClassico mogą być bez obaw użytkowane wraz z ogrzewaniem podłogowym.

Nowoczesne panele na podłogę – czyli wygoda i funkcjonalność

Nowoczesne panele na podłogę to bardzo bezpieczny wybór, który będzie modny jeszcze dziesięciolecia. Panele powinny być wygodne w czyszczeniu, nie powinny się elektryzować, ani łatwo niszczyć. Takie właśnie są panele z linii Decor. Ich przyszli użytkownicy mogą wybierać czy wolą powierzchnię lakierowaną, czy też olejowaną. Jedyna pielęgnacja, jakiej wymagają olejowane deski, to powtórny zabieg natłuszczania raz do roku. Łatwo dopasować ich kolorystykę do reszty planowanego wnętrza. Można również wybrać odpowiednią ilość słojów, czy wykończenie desek, zgodnie ze swoimi preferencjami.

A może coś pomiędzy?

Jeśli nie wiesz, czy wolisz klasyczną, czy nowoczesną stylistykę, postaw na kolekcję Smaki Życia Barlinek! Dzięki ogromnej palecie kolorystycznej, składającej się z 21 wzorów, z pewnością uda Ci się wybrać coś dla siebie. Dostępne deski występują w tonacjach zarówno ciepłych, neutralnych, jak i bardzo chłodnych. Możesz wybierać wśród:

-widoczności sęków,

-rodzaju szczotkowania,

– użytego oleju lub lakieru,

-wykończenia krawędzi deski,

-charakterystycznych, mocno widocznych lub neutralnych wzorów.

Neutralne, pasujące do każdej przestrzeni mogą się okazać panele, w których sęki i słoje nie rzucają się w oczy. Jeśli jednak wnętrze ma nabrać charakteru, mogą się one okazać świetnym wyborem.

Poprzednia publikacja
Kiedy stosować rozświetlacz do twarzy?
Nastepna publikacja
Idealne perfumy do garnituru
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.