15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Nowe wnętrze z ekologiczną farbą

Świeża warstwa farby to szybki i łatwy do zrealizowania sposób na odświeżenie wnętrza domu. Gdy jednak zaczniesz poszukiwania odpowiedniego wykończenia ścian, natkniesz się nie tylko na szeroki wybór kolorów, ale także typów poszczególnych produktów. Jeśli chcesz chronić swoje zdrowie i środowisko, najlepszym rozwiązaniem będą farby ekologiczne.

Co to jest farba ekologiczna?

Farby ekologiczne lub farby naturalne to produkty, które zostały wytworzone w taki sposób, aby mieć maksymalnie niski poziom Lotnych Związków Organicznych (w skrócie LZO). Na pewno znasz ten typowy zapach farby, który pojawia się, gdy otwierasz nową puszkę lub wchodzisz do świeżo pomalowanego pokoju. W przypadku gorszej jakości produktów utrzymuje się on w powietrzu przez wiele dni. To właśnie LZO. Według Agencji Ochrony Środowiska chemiczne związki mogą mieć krótko- i długoterminowe niekorzystne skutki zdrowotne. Wykorzystując je, narażasz siebie i swoich bliskich na bardzo wysokie poziomy zanieczyszczeń. LZO to główny powód, dla którego w instrukcjach malowania tradycyjnymi farbami zaleca się pracę tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Jakie korzyści gwarantują farby ekologiczne?

Przyjazna dla środowiska farba jest wykonana z różnych naturalnych materiałów, w tym gliny, protein mleka, cytrusów czy specjalnego balsamu. Ponieważ produkty ekologiczne mają niską zawartość LZO, są o wiele bezpieczniejsze w użyciu we wnętrzach domów czy mieszkań. Nie powodują nudności, bólów i zawrotów głowy, podrażnienia oczu czy dróg oddechowych. Są doskonałym wyborem w przypadku osób zmagających się z wszelkiego rodzaju alergiami oraz dzieci – gwarantują im życie w przestrzeni wolnej od szkodliwych chemikaliów. Nie bez znaczenia jest także fakt, że produkty te są przyjazne środowisku zarówno w zakresie wytwarzania, jak i użytkowania.

Warto podkreślić, że pod względem jakości powłoka, którą tworzą farby ekologiczne, w niczym nie ustępuje malowaniu tradycyjnymi produktami. Przez wiele lat będzie ozdabiać wnętrza w doskonałym stanie – kolor bardzo długo zachowa swoje właściwości. Łatwo również dopasować odcień farby przyjaznej środowisku do swoich indywidualnych preferencji. Paleta kolorów tego typu produktów jest wyjątkowo szeroka.

Na co zwrócić uwagę, szukając farby ekologicznej?

Produkty przyjazne środowisku bez trudu rozpoznasz zarówno w internecie, jak i podczas zakupów w sklepie stacjonarnym. Łatwo sprawdzisz, czy dana farba jest oznaczona niską lub zerową zawartością LZO. Na opakowaniu powinno znaleźć się specjalne logo, symbolizujące produkt bezpieczny dla ludzi i środowiska. Farby ekologiczne mogą posiadać także znak Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

www.beckers.pl

Poprzednia publikacja
9 witamin, których naprawdę potrzebujesz. Zapomnij o reszcie!
Nastepna publikacja
Jak dobrać kozaki damskie do figury?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.