15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
palenie w ciąży

Palenie papierosów w ciąży

Słowo „mama” zawsze jest silnie kojarzone z troską, miłością i innymi najlepszymi rzeczami na naszej ziemi. Jednak kobiety, które palą świadomie lub niechętnie, okaleczają, a nawet zabijają swoje dzieci.

palenie w ciązy

palenie w ciązy

Słowo „mama” zawsze jest silnie kojarzone z troską, miłością i innymi najlepszymi rzeczami na naszej ziemi. Jednak kobiety, które palą, dobrowolnie lub nieświadomie, okaleczają, a nawet zabijają swoje dzieci – urodzone i nienarodzone. Czy jesteś zaskoczony? A jednak to prawda. Palące matki dają córkom i synom raka płuc i inne „prezenty” związane z biernym paleniem. Kobieta w ciąży krzywdzi swoje nienarodzone dziecko, które nawet nie musi wybierać – tak naprawdę „pali” z matką.

O czym powinna pamiętać kobieta, aby urodzić zdrowe dziecko?

Są inne powody, dla których kobieta powinna zawsze pamiętać, jeśli oczywiście nie jest obojętna na zdrowie i życie swoich dzieci, zarówno już urodzonych, jak i przyszłych

Skutki palenia papierosów w ciąży

Są inne powody, dla których kobieta powinna zawsze pamiętać, jeśli oczywiście nie jest jej obojętna na zdrowie i życie swoich dzieci, zarówno już urodzonych, jak i przyszłych.

Przede wszystkim zmniejszają się zdolności reprodukcyjne palaczy, to znaczy faktyczne poczęcie staje się dość problematyczne. U kobiet ruch jaja przez jajowody jest utrudniony, a działanie hormonów wytwarzanych podczas ciąży jest zahamowane. U mężczyzn plemniki stają się mniej mobilne, zmienia się ich kształt, co często uniemożliwia penetrację jaja. Nie oznacza to jednak, że palenie można uznać za metodę antykoncepcji.

Skutki palenia papierosów w ciąży

Skutki palenia papierosów w ciąży

Skutki palenia papierosów w ciąży

Co powoduje palenie w ciąży ?

  • Dziecko urodzone przez rodziców, którzy palą, jest już z góry skazane na wiele różnych problemów w układzie rozrodczym.
  • W wielu przypadkach palenie jest jedną z głównych przyczyn impotencji, ponieważ palacze mają znaczne trudności z przepływem krwi do penisa.
  • U kobiety, która paliła w ciąży, rodzi się dziecko już uzależnione od nikotyny, przyszła mama dzieli się ze swoim dzieckiem każdym papierosem, substancje czynne zawarte w dymie tytoniowym swobodnie przenikają przez łożysko. A takie dziecko jest znacznie bardziej prawdopodobne, że zostanie palaczem i to w bardzo młodym wieku.
  • Czasami (na szczęście dość rzadko) łożysko bezpośrednio cierpi na palenie, co prowadzi do poronienia lub śmierci wewnątrzmacicznej płodu.
  • Matki, które palą, częściej rodzą wcześniaki, a te, które urodziły się na czas, często mają znaczną utratę wagi (niedożywienie).
  • Dzieci matek, które paliły w czasie ciąży, często rodzą się z różnymi patologiami i wadami rozwojowymi. Na przykład występuje niedorozwój wątroby, co w przyszłości znacznie komplikuje życie dziecka.
  • Bardzo często te dzieci po urodzeniu mają upośledzoną czynność płuc.
  • Dzieci palących matek są dwukrotnie bardziej narażone na zespół nagłej śmierci niemowląt niż dzieci niepalących.
  • Częściej chorują dzieci kobiet, które palą 15-20 papierosów dziennie (nawet jeśli w ciąży powstrzymały się od palenia).

Rzuć palenie

Każdy z dziesięciu punktów wymienionych powyżej jest wystarczającym powodem do rzucenia palenia. Zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży. Pomyśl, czy chcesz tego wszystkiego dla swojego nienarodzonego dziecka? W końcu nie ma wyboru. Masz. Zrób to. Daj swojemu dziecku szansę na urodzenie się i zdrowy rozwój.

Rzuć palenie. Dzisiaj. Teraz.

jak pomóc alkoholikowi
Poprzednia publikacja
Jak pomóc alkoholikowi? Leczenie alkoholizmu
Nastepna publikacja
Herbata: rodzaje herbat i ich właściwości
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.