15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Sposoby na utrzymanie erekcji

Zaburzenia erekcji mogą mieć różne podłoże. Niezależnie od ich źródła każdemu mężczyźnie zależy na prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Jakie są sposoby na utrzymanie erekcji? Co można zrobić, by poprawić jakość doznań?

Ustal przyczynę problemu

Prawidłowe funkcjonowanie układu płciowego zależy od wielu czynników. Zaburzenia erekcji mogą być efektem wejścia mężczyzny w podeszły wiek. Może to być również jeden z objawów świadczący o chorobie. W kwestii seksu dużą rolę odgrywa też psychika, a na jego postrzeganie wpływają nasze życiowe doświadczenia, relacje z innymi, leki i obawy. Jeśli czujemy, że nasz organizm nie funkcjonuje tak, jak powinien, pierwszym krokiem w drodze do utrzymania wzwodu będzie wizyta u specjalisty – lekarza rodzinnego bądź seksuologa. Przeprowadzenie podstawowych badań pomoże ustalić przyczynę problemu, a od tego będą zależeć również nasze kolejne działania.

Porzuć złe nawyki

Na porzucenie złych nawyków nigdy nie jest za późno. Na problemy z utrzymaniem wzwodu narażeni są mężczyźni, którzy zmagają się z nadwagą, otyłością, mają stały kontakt ze stresem, prowadzą siedzący tryb życia. Niewłaściwe odżywianie i brak ruchu mogą być przyczyną chorób serca, zaburzeń krążenia, nadciśnienia i cukrzycy. Stawiajmy więc na wysokojakościowe posiłki składające się z naturalnych produktów – nabiału, warzyw sezonowych, owoców, chudego mięsa, ryb, orzechów i nasion. Zadbajmy również o regularność, zamieńmy obfite dania na 4-6 mniejszych posiłków dziennie. Najlepiej podawać je w odstępie ok. 3 godzin.

Nie zapominajmy o aktywności fizycznej. Poza jazdą na rowerze lub wizytami na siłowni mężczyźni mogą ćwiczyć także… mięśnie Kegla. Jak je zlokalizować? Spróbuj wstrzymać oddawanie moczu podczas wizyty w toalecie. Wtedy właśnie pracują mięśnie dna miednicy. Napinajmy je kilkukrotnie w ciągu dnia na kilka sekund i rozluźniajmy. Regularne ćwiczenie pomoże wydłużyć czas trwania erekcji. Oczywiście nie róbmy tego podczas korzystania z toalety, by nie wywołać infekcji układu moczowego.

Zachowaj spokój

Czasem seksualna niemoc może być skutkiem zmęczenia organizmu, stresu lub dużych emocji. Nie powinniśmy od razu wpadać w panikę, takie rzeczy się zdarzają. Jeśli czujemy nadmierne wyczerpanie, zadbajmy o zdrowy sen. Efektywny odpoczynek to droga ku wydłużeniu erekcji.

Problem z utrzymaniem wzwodu może być też wynikiem rutyny. Jeśli przestaniemy czerpać radość i satysfakcję z seksu, będziemy podchodzić do niego z mniejszą ochotą. Warto porozmawiać o tym z partnerką. Czasem wystarczy zadbać o odpowiedni nastrój, pobudzić zmysły np. masażem. Nie pomijajmy gry wstępnej, w tym wypadku pośpiech jest zbędny. Dotyk i pieszczoty, nie tylko w miejscach intymnych, bardzo korzystnie wpływają na wzrost podniecenia.

Poprzednia publikacja
Tablica Mendelejewa – Układ okresowy pierwiastków
Nastepna publikacja
Jak odmawiać różaniec krok po kroku
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.