15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak poprawić pamięć i pozbyć się bezsenności

Wszystkie witaminy z grupy B są niezwykle ważne dla naszego organizmu. Można nawet powiedzieć, że jest to najważniejsza grupa składników odżywczych dla organizmu, ponieważ odgrywają ważną rolę w metabolizmie komórkowym.

Przygotowaliśmy dla Ciebie informacje o witaminach z grupy B, które są kluczowe dla organizmu. To witamina B9, czyli kwas foliowy .

Pozytywne właściwości kwasu foliowego odkryto już w 1931 roku Wtedy to ciężarną kobietę, która miała ciężką anemię, wyleczyła ekstraktem drożdżowym . Nieco później okazało się, że kwas foliowy był głównym składnikiem aktywnym drożdży.

Jak poprawić pamięć i uniknać bezsenności

Jak poprawić pamięć i uniknać bezsenności

Spis treści:

Korzyści z kwasu foliowego

Jakie jest tak silne działanie witaminy B9 i jakie są konsekwencje jej braku?

Działanie kwasu folioweg

 • Najczęściej o tym kwasie można usłyszeć na wizycie u ginekologa. Każdy lekarz powie Ci, że kwas foliowy jest niezbędny dla optymalnego rozwoju płodu! Dlaczego jest to takie ważne?Faktem jest, że B9 bezpośrednio wpływa na wzrost komórek podczas replikacji DNA we wczesnych stadiach ciąży. Od niej zależy zdrowy rozwój dziecka i jego rozwój wewnątrzmaciczny. Korzyści ze stosowania kwasu foliowego dla kobiet zostały od dawna udowodnione i potwierdzone przez światowych naukowców.
 • Kwas foliowy skutecznie zwalcza anemiczne choroby u ludzi. Co to jest anemia? Wcześniej była to nazwa anemii, ale niewiele osób może zrozumieć tę definicję.Niedokrwistość nazywana jest małą liczbą czerwonych krwinek we krwi. Jest to głównie wtórny objaw innych chorób. To właśnie z powodu niskiej zawartości hemoglobiny możesz czuć się stale zmęczony i wyczerpany, a także cierpieć na bezsenność.
 • Spożywanie pokarmów zawierających B9 regeneruje się bardzo szybko liczba erytrocytów i stężenie hemoglobiny we krwi. Za kilka dni poczujesz się znacznie lepiej, a pamięć znacznie się poprawi !
 • Kwas foliowy doskonale łączy się z innymi witaminami z grupy B i ma korzystny kompleksowy wpływ na zdrowie człowieka. Na przykład, jeśli spożywa się ją z witaminą B12, zmniejsza się ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i krytycznych stanów, takich jak zawał mięśnia sercowego lub udar.
 • Brak witaminy B9 może powodować bezpłodność zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet. Jeśli planujesz mieć dziecko, zachowaj szczególną ostrożność, ponieważ brak kwasu foliowego może również wpłynąć na przebieg ciąży i zdrowie dziecka. Nie zapomnij poddać się niezbędnym badaniom raz w miesiącu, aby dokładnie określić ilość kwasu foliowego w organizmie.
 • Pamiętaj, że istnieje nadmiar B9 nie przyniesie też nic dobrego dla twojego ciała. Wydobycie nadmiaru kwasu foliowego z pożywienia jest prawie niemożliwe, ponieważ jest tam zawarty w bardzo małych dawkach. Jednak nadmiar może być spowodowany niekontrolowanym stosowaniem tabletek kwasu foliowego. W takim przypadku może rozwinąć się choroba nerek, a także zaburzenia trawienia.
 • Produkty zawierające B9

 • Mistrz pod względem zawartości kwasu foliowego to surowe orzeszki ziemne , które już zawiera 240 mcg na 100 g produktu. Po zjedzeniu 150 g orzeszków ziemnych w rzeczywistości otrzymujesz dzienne zapotrzebowanie na witaminę.
 • Na drugim miejscu są nasiona i soja . Mają nieco mniej kwasu niż orzeszki ziemne, ale nadal są bardzo wysokie.
 • A trzecie miejsce zajmuje grzyby, pietruszka, sezam i fasola . Dzienne spożycie kwasu foliowego w nich wynosi od 35 do 23 procent.
 • Pamiętaj, chociaż nasz organizm sam wytwarza kwas foliowy, to jest to dla nas za mało … Dlatego niezwykle ważne jest, aby monitorować ilość B9 w organizmie i utrzymywać ją za pomocą niezbędnych pokarmów. Szczególnie ważne są zalety kwasu foliowego podczas ciąży .

  Sprawdź nasze przepisy zawierające pokarmy bogate w witaminę B9. Na przykład to niezwykle smaczne ciasto z chałwą orzechową.

  Możesz również polubić zupę fasolową słynnej szefowej kuchni Julii Wysockiej. Jest nie tylko smaczna, ale także bardzo przydatna w łagodzeniu zmęczenia i przywracaniu poziomu hemoglobiny we krwi.

  Nie zapominaj, że Twój organizm potrzebuje nie tylko witamin z grupy B, ale także całą gamę składników odżywczych, które daje nam sama natura!

  Poprzednia publikacja
  Szkodliwość chleba czyli dlaczego warto wykluczyć chleb z diety
  Nastepna publikacja
  Dlaczego czarny pieprz jest przydatny?
  Dorotka

  Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.