15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Jak pozbyć się kreta – Sposób na kreta

0 Komentarze
Sposób na kreta

Sposób na kreta

Kret to zwierze które wcale nie interesuje się uprawianymi roślinami. Jego głównym przeznaczeniem są dżdżownice , ślimaki , larwy, chrząszcze i inne owady . Ale w poszukiwaniu pożywienia to zwierzę buduje liczne podziemne korytarze i „wędruje” po ścieżce systemu korzeniowego nie tylko roślin ogrodowych, ale nawet krzewów i drzew. W wyniku tego potrafi on zniszczyć wiele roślin w naszym ogrodzie.

Jeśli musisz stawić czoła tak aktywnemu szkodnikowi , nie poddawaj się: to podziemne zwierzę nie jest tak nieuchwytne, jak mogłoby się wydawać na początku. Dzisiaj istnieje wiele sposobów, które pomogą pozbyć się kreta. Warto się z nimi zapoznać:

Jak pozbyć się kreta ?

Pozbądź się kreta za pomocą zapachów

Jak pozbyć się kreta ?

Jak pozbyć się kreta ?

Kret to zwierze które natura obdarzyła bardzo czułym węchem. Spróbuj wypędzić podziemnych mieszkańców przy pomocy nieprzyjemnych zapachów . Przepisy ludowe zachęcają do używania w kraju różnych substancji i produktów o ostrym zapachu.

 • Nafta. (roztwór nafty: 100 ml na wiadro wody). W roztworze po prostu zwilżą sznurki lub szmaty i umieszczają je w kretowiskach.
 • Naftalen . Uważa się, że uporczywy i silny zapach straszy ślepe gryzonie.
 • Olej rycynowy , zapach nie podoba się większości zwierząt. Wypełnij małe pojemniki Oleje rycynowym i rozprowadź na obszarze terenu.
 • Olej lub środek przeciw zamarzaniu . Mocne substancje długo zachowują swój smak. Zwykle używaj kabla holowniczego i ściereczek zwilżonych substancjami.
 • Mięta pieprzowa i piołun – zioła o wysokiej zawartości olejków aromatycznych. Wiązki pachnących ziół i rozprzestrzeniają się w strefach dziur i korytarzy. Gdy uschniesz, zmień trawę.
 • Esencja octowa . Substancja dobrze odpycha małe szkodniki, ale szybko odparowuje i traci swoją skuteczność.
 • Czerwony pieprz mielony . Proszek z czerwonej papryki daje dobry efekt odstraszający, ale tylko do wyschnięcia.
 • Wybielacz chlorowy . Wysoce parujące substancje odstraszają ssaki, ale do tego biel lub inne środki muszą być wlane do małego pojemnika i opuszczone do udaru kreta.
 • Głowy śledzia . Głowy śledzi są układane na tunelach i kanałach mola, podczas gnicia nieprzyjemny zapach zwiększa się wielokrotnie i odstrasza szkodniki.
 • Niedopałki papierosów lub napar z niedopałków papierosów. Zapach tytoniu nie może znieść wielu zwierząt.
 • Tabaka . Skuteczne, aż nasiąkną wilgocią.
 • Zgniłe jajka lub zgniłe warzywa w kraju . Nieprzyjemny zapach gnijącego jedzenia odstraszy nie tylko szkodniki, ale także letnich mieszkańców. Nie będzie łatwo się go pozbyć.
 • Gaz łzawiący od moli . Metoda wymaga pewnego treningu (ubrania, ochrona narządów oddechowych, minimum osób). Puszka gazu łzawiącego jest rozpylana bezpośrednio do nory. Ważne jest, aby nie przesadzić – odstraszać, nie zabijać, inaczej będziesz musiał wykopać stronę i pozbyć się zwłok kreta.

Środki ze sklepów przeciw kretom

Pułapki na krety

Ta metoda radzenia sobie z moli, być może, najszybsza i najskuteczniejsza – raz lub dwa razy i gotowe! Konieczne jest jedynie znalezienie aktywnego kretowiska i zainstalowanie w nim pułapki na mole zgodnie z instrukcjami. Łatwo rozpoznać aktywne kretowisko: uszczelnij kretowiską stopą – jeśli zostanie przywrócone po kilku dniach, oznacza to, że zwierzę stale odwiedza to miejsce ( kretowisko)

Trucizny na krety

Na tej samej zasadzie trucizny są układane w dziurach, które można kupić w każdym sklepie dla ogrodników. Jest ich wiele rodzajów, ale wynik po użyciu jest taki sam: zwierzę spożywa smaczny kąsek o atrakcyjnym zapachu i umiera po kilku godzinach.

Bomby dymne

Ci, którzy chcą, aby zwierzę umierało bardziej bolesną śmiercią, mogą odwołać się do bardziej wyrafinowanego sadyzmu – kupić specjalne bomby dymne, które są w stanie stworzyć gęstą zasłonę dymną nawet pod ziemią przy minimalnej ilości tlenu. W takim przypadku konieczne będzie podpalenie kilku takich pionków, ułożenie ich na aktywnych kretowiskach i natychmiastowe posypanie ich ziemią. Zamiast wydostać się na świeże powietrze, zwierzę wejdzie w głąb tunelu, gdzie wkrótce dusi się od gryzącego dymu.

Odstraszacze

Ponieważ ludzie z subtelną organizacją umysłową mają skłonność do komunikowania się z naturą, ogrodnicy- którzy są pod wrażeniem zaciętej walki z kretami, okazują się być mniejszością. Dla bardziej humanitarnych ogrodników producenci oferują odstraszacze dla kretów – ultradźwięki i wibracje.

Zasada działania tego pierwszego opiera się na stałej reprodukcji impulsów ultradźwiękowych, które emitują drgania o niskiej częstotliwości. Kret wrażliwy zarówno na bodźce, jak i inne bodźce najpierw zaczyna „wariować” z powodu tego, co go denerwuje a następnie decyduje się wycofać z takiego niewygodnego terytorium.
Jeśli zdecydujesz się użyć takiego urządzenia, pamiętaj, że każdy odrzut działa tylko w pewnym zakresie, więc obliczyć, ile takich urządzeń będzie trzeba zainstalować na twoim splocie.

Odstraszacze dla kretów domowej produkcji

Wiele osób tworzy na własną rękę odstraszacze na krety. Jest to bardzo proste. Wystarczy wbić kij w ziemie i zawiesić na nim coś co będzie wydawało dźwięk od wiatru. Dźwięk, który podrażnia układ nerwowy kreta i sprawia, że ​​kret nie może z nim żyć. W tym przypadku wszystko zależy od fantazji takiej osoby. Najważniejsze jest stworzenie „interferencji” nie tyle nad powierzchnią gleby, ile w jej głębi. Niektórzy w tym celu ustawiają wiatraki i wiatraki, inni jeżdżą kołami i umieszczają na wierzchu puszki, plastikowe butelki, puszki po piwie – wszystko, co może piorunować i hałasować z wiatru.

Nastepna publikacja
Co to jest mechanizm z Antykithiry
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.

0 Komentarze

  Dodaj komentarz