15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Wypromuj swoją firmę w sieci!

Jesteś przedsiębiorcą? A może odpowiadasz za działania promocyjne i marketing? Jeśli tak, koniecznie zapoznaj się z zaprezentowanymi wyżej wskazówkami!

 

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to inwestycja w rozwój Twojego biznesu

Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej?

Co poza pozycjonowaniem?

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych to inwestycja w rozwój Twojego biznesu

Potencjał wyszukiwarki Google jest ogromny i nie wolno o nim zapominać. Miliony internautów na całym świecie zaczynają od tego miejsca poszukiwania zarówno wówczas, gdy szukają potrzebnych informacji, jak i niezbędnych im produktów czy usług. Skuteczne pozycjonowanie stron www w wyszukiwarce Google to co prawda pracochłonny proces, jednak jest jak najbardziej godny uwagi. Poprawnie przeprowadzony będzie przynosił wymierne korzyści i pozwoli Ci zapracować na zwiększony i wartościowy ruch na stronie. W pozycjonowaniu stron internetowych ważne jest regularne pozyskiwanie wartościowych linków, które będą kierować do Twojej witryny. Równie istotne jest rozbudowanie jej o wartościowe z punktu widzenia użytkownika treści oraz nasycenie ich słowami kluczowymi, które najlepiej odzwierciedlają Twój biznes. Na zajęcie wysokich pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google trzeba co prawda poświęcić sporo czasu i zaangażowania, natomiast później konieczne będzie już tylko utrzymanie tych pozycji poprzez prowadzenie regularnych działań link-buildignowych, optymalizacyjnych oraz content-marketingowych. Usługa pozycjonowania strony internetowej cieszy się popularnością zarówno wśród początkujących biznesów, jak i tych bardziej rozbudowanych.

 

Od czego zacząć pozycjonowanie strony internetowej?

Aby rozpocząć skuteczne pozycjonowanie, w pierwszej kolejności niezbędne jest przeprowadzenie gruntownego audytu. Na jego podstawie będzie można ustalić, jaki jest planowany zakres prac nad stroną. Optymalizacja strony może wyrażać się na wielu polach. Jednym z działań może być np. skrócenie czasu ładowania strony. To dość istotny czynnik rankingowy, ale nie tylko. Współcześni użytkownicy, zwłaszcza ci mobilni, zwracają uwagę na szybkość podczas załadunku witryny. Gdy jest on zbyt długi – cofają się do wyników wyszukiwania i przechodzą do kolejnego adresu. Kolejne działanie może dotyczyć zmniejszenia wagi obrazków, oczyszczenia strony ze zbędnego kodu czy naprawa wadliwych przekierowań. Nie sposób przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie strony bez tych początkowych prac.

Przeprowadzenie takiego szczegółowego audytu to niejako drogowskaz dla opiekuna strony w firmie, która zleca przeprowadzenie takiej pracy.

Co poza pozycjonowaniem?

Jeżeli do tej pory nie prowadziłeś żadnych działań promocyjnych w sieci, warto rozważyć też przetestowanie alternatywnych metod w stosunku do pozycjonowania. Przykład może tu stanowić np. Google Ads. Jak to działa? Otóż po określeniu słów kluczowych, na które ma wyświetlać się krótka, hasłowa reklama i odnośnik do Twojej witryny będziesz mógł oczekiwać natychmiastowych rezultatów. Jest to już reklama płatna, jednak nie musisz obawiać się przekroczenia założonego przez Ciebie budżetu. W momencie, gdy zostanie on wyczerpany, wówczas Twoje reklamy przestaną być emitowane.

Powyższy poradnik powinien dostarczyć Ci wskazówek w kontekście tego, jak podejść do tematu promocji w sieci. Pozycjonowanie to skuteczna metoda, która pozwoli Ci zapracować na miano lidera w branży i pomoże w wygenerowaniu wartościowego ruchu na Twojej witrynie. Powierz to fachowcom i oczekuj pożądanych efektów!

Poprzednia publikacja
Stylizacje z ubraniami oversize — jak nosić luźne ubrania i wyglądać modnie
Nastepna publikacja
Co wziąć pod uwagę, wybierając kubki reklamowe?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.