15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Najbrzydsze zwierzęta świata

Czasami wśród zwierząt można spotkać dość dziwne okazy, na które być może nie powinni patrzeć ludzie szczególnie wrażliwi.
Na świecie jest wiele różnych gatunków zwierząt. Niektóre z nich są przyjazne i wręcz atrakcyjne dla większości ludzi. Są jednak tacy, którzy wręcz przeciwnie, są nieprzyjemni. To o nich będziemy rozmawiać. Poniżej najbrzydsze zwierzęta na naszej planecie (ze zdjęciami).

Purpurowa żaba

Purpurowa żaba to gatunek dużej żaby ziemnej, którą odkryto w 2003 roku. Wygląda jak kawałek galaretowatej masy o fioletowym kolorze. Żaba wyróżnia się małą głową z tułowiem. Często występuje w zachodnich górach Ghat.

Rekin goblin

Rekin goblin zawdzięcza swoją nazwę dziwacznemu wyglądowi: pysk tego rekina kończy się długim wyrostkiem przypominającym dziób, a jego długie szczęki mogą wystawać daleko. Największy znany osobnik osiągnął długość 3,8 metra i ważył 210 kg.

Nietoperz hawajski

Nietoperz hawajski to zwierzę o krótkich, zaokrąglonych uszach, żółto-brązowym pysku przypominającym krowę. Mieszka na wyspach Hawajów, w miejscach wilgotnych i na wysokości 4 tysięcy metrów nad poziomem morza.

Mysz bezwłosa

Mysz bezwłosa ma bardzo cienką, można powiedzieć, półprzezroczystą skórę, a całe ciało pokryte jest pomarszczonymi fałdami. Tylko duże uszy pozostają gładkie.

Żaba

Żabka osiąga maksymalną długość 40 cm. Stworzenie to może przetrwać w różnych warunkach, ponieważ w 1997 roku NASA wybrała spośród innych zwierząt na wysłanie w kosmos. Tam badano wpływ mikrograwitacji na żabie.

Almiqui

Almiqui – czarne, brązowe lub ciemnobrązowe nocne zwierzę – ma krótkie nogi, podłużną głowę, małe oczka, ruchomy nos, a jego gruczoły skórne wydzielają kozi zapach.

Starożytny japoński rekin

Starożytny japoński rekin żyje na głębokościach ponad 600-1000 metrów. Przypomina ogromnego węgorza z igłami w pysku. Praktycznie niezmieniony przez wiele tysiącleci swojego istnienia.

Wilcza ryba

Nie bez powodu ten duży, dochodzący do 50 cm długości drapieżnik z Ameryki Południowej nosi potoczną nazwę „wilcza ryba”. Wystarczy spojrzeć na jego zęby, a wszystko staje się jasne.

Rattails

Rattails czy Grenadiers – a to już coś z zakresu „horrorów” …

Żółw Matamata

Nazwa tego żółwia Matamata oznacza po hiszpańsku „zabijam”. I rzeczywiście, wydaje się, że sama swoim wyglądem może zabić – stworzenie o płaskiej głowie i szyi pokrytej licznymi wybrzuszeniami, brodawkami i garbami …

Pancernik

Pancernik (pancernik) ma krótkie nogi z ostrymi pazurami, za pomocą których otrzymuje pożywienie: mrówki, chrząszcze, gąsienice. Żywi się także padliną i roślinami.

Larwa corrida

Larwa corrida, czyli vislokrylka, ma naprawdę okropny wygląd pod mikroskopem elektronowym. Coridal żyje w Ameryce Północnej i Środkowej, Australii i Afryce. Zarówno samce, jak i samice mogą mieć do 12,5 cm długości.

Echidna

Echidna wygląda jak jeż. Podobnie jak inny „australijski” – dziobak znosi jaja, ale karmi potomstwo mlekiem. Kolczatka ma dwie warstwy futra – jedną zapewniającą ciepło, a drugą dla ochrony.

Słoń morski

Słoń morski może przybrać na wadze do 4 ton. Jego dieta składa się z ryb, kalmarów i innych organizmów morskich. Nazywa się słoniem, ponieważ w okresie godowym kot nadyma nos i staje się jak pień.

Aer-aer

Aer-aer lub Madagascar aye to największy na świecie nocny prymas, którego ojczyzną jest Madagaskar, który żyje głównie w lasach deszczowych.

Mszyca rosyjska

Mszyca rosyjska ma bardzo krótkie zaokrąglone rogi i jasnozielony kolor. Ta mszyca występuje we wszystkich porach roku w zachodnim Kansas, a także 80 km od granicy z Kolorado. Długość mszycy wynosi zaledwie 2 mm.

Siekierka

Siekierka zawdzięcza swoją nazwę kształtowi ciała. Oczy toporków znajdują się na koronie, jej długość nie przekracza 15 centymetrów.

Guziec

Te niezwykłe świnie guźce mają beczkowate ciało, dużą głowę ozdobioną sześcioma brodawkami na twarzy i ogromne krzywe kły … Osiągają wagę 150 kilogramów …

Kaczka piżmowa

Kaczka piżmowa jest dużym rodzimym ptakiem w Meksyku, Ameryce Środkowej i Południowej. Ma ciemnobrązowe lub czarne upierzenie z białymi plamami na głowie i skrzydłach.

Nagi kret

Nagi kret przypomina malutkiego morsa. Ma rurkowate ciało, pomarszczone i bezwłose. Żywi się korzeniami i roślinami okopowymi, nasionami i drobnymi roślinami.

Jaszczurka z falbanką

Jaszczurka z falbanką należy do rodziny jaszczurek zwanych „smokami”. Mieszka głównie w suchych lasach w północno-zachodniej i północnej części Australii, Papui Nowej Gwinei.

Nos żółwia o miękkiej skorupie służy jako rodzaj rurki do oddychania. Pomaga jej oddychać pod wodą lub zakopany w ziemi. Jej skorupa jest miękka, skórzasta, a łapy pokryte błoną.

Kret gwiaździsty

Pożywienie gwiaździstego kreta to wodne owady, robaki i mięczaki. Kret pięknie pływa, a większość jego siedlisk znajduje się pod wodą. Ma wodoodporne futro, łuszczące się nogi i gruby, długi ogon.

Crab Yeti

Crab Yeti. To nowy gatunek krabów, odkryty na południowym Pacyfiku w 2005 roku. Jego szczypce pokryte są długimi, jasnożółtymi włosami. Ten krab jest niezwykle duży, osiąga 15 cm długości. Mieszka na głębokości 2 tysięcy metrów.

Komondor

Komondor to dość niezwykła rasa psów. Należy do Owczarków Węgierskich. Jej ciało pokryte jest gęstymi białymi włosami, które kręcą się i przypominają dredy. Wysokość psów w kłębie 70-80 cm i więcej. Waga 35-60 kg.

Axolotl

Axolotl to gatunek salamandry meksykańskiej. Ma bardzo wrażliwą skórę i skrzela. Stworzenie oddycha przez skórę, może krótko zaznaczyć wodę. Średnia długość życia wynosi od 10 do 15 lat.

Wampir morski pająk

Wampir morski pająk z Antarktydy żyje na dnie oceanu. Pożywienie składa się z powolnych gąbek i mięczaków pełzających po dnie. Wysysa soki od swoich ofiar za pomocą rurkowego użądlenia.

Królik angorski

Królik angorski, najstarszy przedstawiciel królików domowych, ma jedwabisty i długi płaszcz. Ten typ królika pochodzi z terytorium współczesnej Turcji.

Duży sęp indyk

Duży sęp indyk został nazwany tak ze względu na swój najbardziej charakterystyczny wygląd, dużą łysą czerwoną głowę. Jest to jeden z największych ptaków, który może osiągnąć wielkość prawdziwego orła (81 cm długości).

Pająk wołka

Wołka zwykle można spotkać w Europie Środkowej i Północnej, na Syberii oraz w północnej Ameryce Północnej. Ma czarny korpus z włosiem, stosunkowo dużą głowę opadającą w dół, długie nogi.Dorosłe osobniki osiągają długość 12-16,5 mm

Ośmiornica Dumbo

Ośmiornica Dumbo ma na ciele przypominające ucho płetwy. Mieszka na głębokości 300-400 m, dorasta do 20 cm, należy do małych ośmiornic pół-galaretowatych.

Żmija morska

Żmija ma ogromne usta z ostrymi, przypominającymi kły zębami. Osiąga zaledwie trzydzieści centymetrów długości, ale jest niebezpiecznym drapieżnikiem.

Ukari

Ukari to małpa o krótkich ogonach z Ameryki Południowej. To bezwłose zwierzę ma różowy pysk. Zwierzę jest wymienione w Czerwonej Księdze.

Karapaks

Karapaks, czyli ryba aligatora, to największa ryba słodkowodna występująca w wodach Ameryki Środkowej i Północnej oraz na Kubie. Ciało tych ryb pokryte jest skorupą z grubych i wytrzymałych łusek.

Poprzednia publikacja
Lemoniada – Przepis
Nastepna publikacja
Czyszczenie pralki octem
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.