15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Cierpisz na bezsenność? Znajdź metody na to!

Bezsenność jest pozornie mało szkodliwym, a w gruncie rzeczy bardzo poważnym i w dodatku niezwykle uciążliwym problemem. Osoby cierpiące na to schorzenie narzekają na ciągłe trudności w zasypianiu, wielokrotne nocne pobudki oraz niewyspanie i zmęczenie w ciągu dnia. Czy Tobie też często zdarzają się takie kłopoty ze snem? W takim razie poszukajmy razem skutecznego sposobu na ich zwalczenie.

Jakie metody na bezsenność warto wypróbować?

Pierwsza rzecz, o której warto pomyśleć, jeśli chce się poprawić swoją fizjologię snu, jest zmiana praktyk okołosennych. Przede wszystkim należy zrezygnować z pobudzających używek, emocjonujących rozrywek i wzmożonej aktywności fizycznej przed snem. Zamiast tego lepiej sięgać wieczorem po relaksującą muzykę, odprężające masaże, spacery, jogę i ziółka uspokajające. Trzeba też pamiętać o trzymaniu się harmonogramu snu określającego dokładne pory wstawania i chodzenia spać, a także rezygnacji z krótkich drzemek za dnia. Kolejny krok na drodze do zwalczenia bezsenności to poprawa warunków panujących w sypialni, na takie, które będą sprzyjać lepszemu wypoczynkowi. Takie szczegóły jak materac, pościel czy temperatura otoczenia mają, wbrew pozorom, ogromny wpływ na sen, dlatego zadbaj o to, by materac nie był zbyt twardy ani zbyt miękki, zmień pościel na taką wykonaną z naturalnej, oddychającej tkaniny i utrzymuj temperaturę na poziomie 18 – 22°C. Te proste metody na bezsenność przynoszą znakomite efekty zwłaszcza w przypadku nieutrwalonych zbyt mocno zaburzeń snu.

Co jeszcze może pomóc w walce z bezsennością?

Jeśli wymienione wyżej metody na bezsenność nie działają, a koniecznie chcesz uniknąć wizyty w gabinecie lekarskim, masz do dyspozycji jeszcze jeden, bardzo skuteczny sposób na nieprzespane noce. To aplikacja o nazwie Terapiabezsennosci.pl, program stworzony w oparciu o terapię poznawczo-behawioralną, który pozwala leczyć zaburzenia snu techniką profesjonalną w domowych warunkach. Z jego pomocą nie tylko wdrożysz wszystkie powyższe i wiele innych zaleceń dotyczących pielęgnacji snu, ale też poznasz źródła swoich problemów oraz nauczysz się rozpoznawać własne negatywne wzorce myślowe utrwalające bezsenność, a następnie zaczniesz w sposób świadomy samodzielnie je modyfikować. Dotychczasowi użytkownicy tej aplikacji zgodnie przyznają, że taki sposób leczenia bezsenności przynosi nie tylko szybkie, ale i długofalowe efekty.

Poprzednia publikacja
Antykoncepcja awaryjna: Co należy wiedzieć, gdy jest potrzebna
Nastepna publikacja
Na czym polega ortopedia dziecięca?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.