15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Trening w domu – ćwiczenia fizyczne na kwarantanne

Jedną z największych wad kwarantanny 2020 w Polsce są zamknięte siłownie, a lato jest tuż za rogiem (uważamy, że do tego czasu wszyscy będą mogli wyjść na ulice i możesz pokazać nie tylko jasne stroje, ale także napiętą sylwetkę).

Ale ciężkie treningi oddzielają cię od wymarzonej sylwetki. Dowiedz się jak trenować w domu i jakich narzędzi możesz użyć podczas treningu.

Najlepsze ćwiczenia na kwarantanne które możesz wykonywać w domu:

Pompki z kanapy z podniesionymi nogami

(na przemian). Zaczynając od pozycji leżącej, połóż ręce na kanapie. Wykonaj jedną pompkę, po podniesieniu jednej nogi, wykonaj drugą pompkę, aby podnieść drugą nogę. Zmieniaj nogi na przemian. Aby wykonać ćwiczenie, musisz użyć gumki.

Przysiady na kanapie z penetracją w ramionach

Pozycja wyjściowa stóp na szerokość barków, stań plecami do kanapy. Najpierw kucamy, wstajemy i schylamy się, ręce chodzimy po podłodze, nogi wskakują na sofę. Wracamy do pozycji wyjściowej.

Pompki z kanapy na triceps

Odwracamy się plecami do sofy, kładziemy dłonie na kanapie, zginamy ręce w łokciach. Opuść ciało, a następnie unieś je. Możesz skomplikować ćwiczenie, dodając kolano do klatki piersiowej.

Podnoszenie nóg

Połóż się na brzuchu, zegnij nogi w kolanach. Podnieś nogi.

Nogi na ścianie

Stań tyłem do ściany, opierając dłonie na podłodze. Zacznij wspinać się po ścianie nogami, jednocześnie przesuwając ręce w stronę ściany. Po zbliżeniu się do ściany, jak to możliwe, zacznij się cofać, aż stopy dotkną podłogi.

Ślizganie się po parkiecie

Jeśli nie masz koła do prasy – to nie ma znaczenia. Zostanie zastąpiony zwykłymi chusteczkami, które również będą ślizgały się po powierzchni. Uklęknij, połóż dłonie na serwetkach. Poruszaj się po podłodze, aż całkowicie się położysz, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Dla jednego i podłogi, którą wycierasz.

Hopping

Stań twarzą do sofy, ale nie tyłkiem, abyś mógł na nią wskoczyć. Wskocz na sofę, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

 

Poprzednia publikacja
Czy cebula i czosnek pomagają w przeziębieniach?
Nastepna publikacja
Szkolna motywacja dzieci do nauki
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.