15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 https://blogdoroty.pl 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Niektóre rodzaje octu mogą zastąpić góry lekarstw dla człowieka. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Amerykańskiego Instytutu Technologii Żywności. Opublikowali wyniki ostatnich badań, podczas których odkryli, że ocet oprócz tego, że jest bogaty w przeciwutleniacze hamujące proces starzenia, ma zdolność spowolnienia rozwoju raka i chorób zwyrodnieniowych mózgu.

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Ocet ma również właściwości przeciwzapalne, które zmniejszają wpływ cukrzycy na organizm. Stan układu sercowo-naczyniowego poprawia się, a ciśnienie tętnicze spada. Istnieją również dowody na to, że ocet pomaga sportowcom odzyskać siły po wytężonej aktywności fizycznej. A jeśli ktoś codziennie spożywa ocet, zmniejsza się jego apetyt. A to cenne znalezisko dla osób, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów. Dlatego ocet jest szeroko stosowany w diecie. Zmniejsza apetyt, usuwa toksyny z organizmu, doskonale gasi pragnienie oraz pomaga w naturalny sposób pozbyć się nadwagi. W celu ogólnego wyzdrowienia zaleca się wypicie napoju ze szklanki wody, łyżki miodu i octu jabłkowego. Uważa się, że ocet jest przydatny w astmie oskrzelowej, atakach migreny, zapaleniu stawów i alkoholizmie. Ocet rozcieńczony w wodzie jest stosowany jako środek antyseptyczny w zapobieganiu i leczeniu przeziębień i chorób żołądkowo-jelitowych.

Właściwości lecznicze octu jabłkowego

Zastosowanie octu jabłkowego do celów leczniczych

Zabija drobnoustroje

Ocet jabłkowy zabija wszystkie drobnoustroje wywołujące choroby w przewodzie pokarmowym.

Dobre funkcjonowanie organizmu

Dobre funkcjonowanie organizmu można zapewnić wypijając szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego rozpuszczonego w trakcie posiłków.

Leczenie dusznicy bolesnej.

Leczenie dusznicy bolesnej. Rozpuść 1 łyżeczkę octu jabłkowego w szklance wody. Płucz gardło co godzinę. Nabrać łyk roztworu, wypłukać usta i połknąć.

Pyelitis (zapalenie nerek)

Pyelitis (zapalenie nerek). Codziennie wypij szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego rozcieńczonego.

Do utraty wagi.

Do utraty wagi. Przed posiłkiem wypij szklankę wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego rozpuszczonego w ciągu dnia.

Bół głowy

Bół głowy:

a) zwiększyć spożycie octu jabłkowego;

b) podczas posiłków dodać dwie łyżeczki miodu na szklankę do octu jabłkowego; jeśli ból się utrzymuje, dodać 1 łyżkę stołową;

c) wlej do miski równą ilość octu jabłkowego i wody, podpal. Kiedy woda się zagotuje, 75 razy powoli wdychaj parę. Jeśli ból głowy w ogóle nie ustąpi, znacznie się osłabi.

Nadciśnienie.

Nadciśnienie. Pij codziennie dwie łyżeczki octu jabłkowego w szklance wody.

Zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w węglowodany: owoce, warzywa, jagody, miód (rozrzedza krew, obniża ciśnienie), jajka, mięso (trochę), mleko, groch, fasolę, orzechy, zwiększamy dzienne spożycie kwasu w postaci organicznej – jedz jabłka, winogrona, żurawiny lub ich soki. Wyeliminuj zasolenie – zwiększ ciśnienie. Spożywaj miód zamiast cukru, kukurydzę zamiast pszenicy.

Aby zmniejszyć kulawiznę, weź 1 żółtko, 1 łyżeczkę terpentyny i 1 łyżkę octu jabłkowego, dobrze ubij. Dokładnie wmasuj w skórę w bolącym miejscu.

Półpasiec

Półpasiec. Nałóż nierozcieńczony ocet jabłkowy (wylej prosto z butelki) na uszkodzoną skórę 4 razy dziennie i 3 razy w nocy (jeśli się obudzisz). Kilka minut po zastosowaniu octu jabłkowego znika uczucie swędzenia i pieczenia skóry. Dzięki temu zabiegowi porosty goją się szybko.

Nocne poty

Nocne poty. Przed snem wytrzyj skórę octem jabłkowym.

Oparzenia

Oparzenia. Leczenie poparzonej powierzchni skóry nierozcieńczonym octem łagodzi palący ból i bolesność.

Zwężenie żylaków

Zwężenie żylaków. Skropić rozszerzone żyły octem jabłkowym i wcierać rano i przed snem. Razem z wcieraniem dwa razy dziennie wypij szklankę wody z rozpuszczonymi w niej dwiema łyżeczkami octu jabłkowego. Za około miesiąc żyły powinny zacząć się zwężać.

Liszaj obrączkowy

Liszaj obrączkowy. Nałóż nierozcieńczony ocet jabłkowy 6 razy dziennie na bolące miejsce. Ostatni raz przed snem.

Ciąża

W czasie ciąży wskazane jest, aby przez cały okres przed śniadaniem pić szklankę wody z rozpuszczoną w niej łyżeczką octu jabłkowego. Dodatkowo do śniadania, obiadu czy kolacji wypij szklankę wody z dwoma łyżkami octu jabłkowego i dwoma łyżkami miodu.

W ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży, we wtorki i piątki, co tydzień dodawać 1 kroplę rozpuszczonego jodu do tej mieszaniny.

Łzawiące oczy

1 łyżeczka octu jabłkowego w szklance wody, dodać 1 kroplę jodu. Pij raz dziennie przez 2 tygodnie. Wtedy tylko we wtorki i czwartki.

Poprzednia publikacja
Co to jest GFE ? Spotkania i klimat gfe
Fakty o NOFAP
Nastepna publikacja
Co to jest NOFAP ?
Dorotka

Blogerka i pasjonatka designu i nowych technologii.